תפריט

מפתחות להפקה טובה

במקרים רבים, מה שעושה את ההבדל בין הפקה מוצלחת שזוכה למחמאות מקיר לקיר לבין הפקה בינונית (או כושלת) שבה כולם לחוצים ואף אחד לא מרוצה, זה המפיק. המפיק הוא הארכי-אדריכל, שמושך בכל החוטים, מפקח על כל פרטי ההפקה הקטנים ומנצח על הנגנים בתזמורת שקרויה 'הפקה'. הוא נמצא שם לכל האורך, החל מחודשים ארוכים לפני מועד האירוע ועד שעות ארוכות אחרי סיומו, כדי שכולם, מראשון המוזמנים ועד אחרון המארחים, יהיו מרוצים.

אז מה הופך מפיק לטוב ומה מבדיל אותו ממפיקים גרועים? בראש ובראשונה, זה הניסיון שהוא מביא איתו לשולחן. שהרי ריבוי פרטים קטנים, בדרך כלל, גורר עימו גם פוטנציאל גדול לתקלות שונות. מספיק שבורג אחד במערכת לא הוברג כמו שצריך כדי שדברים נוספים יקרסו אחריו כמו מגדל קלפים.

למפיק מנוסה, זה כמעט ולא קורה. כי מפיק מנוסה מכיר את כל הפינות הקטנות ויודע לעלות בזמן על כל המקומות שיש בהם פוטנציאל לתקלות, הרבה לפני שהן מתרחשות. בתכנון, בהנדסת החשמל, בעיצוב הבמה והאולם או בכל פרט טכני שהוא, אין חלק שנסתר מעינו. אצלנו, במשרד ההפקות של וידאל קדוש, הניסיון מצטבר לתקופה של כעשרים שנים במהלכן הפקנו אירועים המוניים מכל הסוגים והמינים וגיבשנו ראייה נרחבת בכל אחד מתחומי ההפקה, באופן שלא יותיר אף מקום לתקלה באירוע שלכם.

אך ניסיון זה לא הכל, כי גם אם לא יהיו תקלות, זה עדיין לא מבטיח הפקה מדהימה ועדיין לא אומר שהמפיק ידע לספק חומרי גלם איכותיים להפקה. זה לא סוד שהפקה אינה בהכרח עניין זול ופעמים רבות אתם, כבעלי האירוע, מוגבלים בתקציב שאתם יכולים להקצות לטובתו. לכן, כדי לחסוך כמה שיותר בעלויות, המפיקים האחראיים מוותרים על חלק כזה או אחר בהפקה, באופן שבסופו של דבר פוגם באיכות ההפקה של האירוע כולו.

למרות שזה נשמע כמהלך מחויב מציאות, גם כשהתקציב מוגבל מאוד מפיק טוב יודע להפיק ממנו את המקסימום – ואת זה עושים על ידי טיפוח קשרים עם ספקים. במהלך השנים הרבות של פעילות המשרד, צברנו לא מעט קשרים עם ספקים איכותיים: ספקי במות, סידורי הושבה ואבטחה, ציוד תאורה והגברה, אמני וידאו-ארט וגם מעצבים ומדפיסים של שילוט וחומרי הסברה – והכל במחירים סבירים ושווים לכל נפש שישדרגו את האירוע שלכם.

אפרופו מחירים, בכל הפקה חשוב מאוד שתוודאו מול המפיק את גובה תקציב האירוע ותבטיחו שהוא לא יחרוג ממנו. שהרי, במהלך תהליך ההפקה כמעט תמיד צצים דברים בלתי צפויים, שמובילים להוצאות נוספות בלתי מתוכננות. לטעמנו, גם אם האירוע יהיה מוצלח במיוחד בעיני האורחים, כל זה לא שווה אם אתם, המארחים, תצאו בהרגשה שאינכם מרוצים. לכן, אנחנו מתחייבים בפניכם שהעלויות האלו לא יפלו עליכם.

יותר מזה, כאנשי הפקה שרוצים לשמר את השם הטוב שיצא לפנינו, חשוב לנו שכל תהליך ההפקה יהיה שקוף בפניכם ושתדעו בכל שלב ושלב כיצד התקציב שהקציתם לטובתו מנוהל. אנו נשתדל לא לחרוג מהתקציב הזה ויותר מכך: כדי שהאירוע יסתיים לא רק עם טעם טוב על השפתיים, אלא גם בכיס, נעשה כל שביכולתנו כדי להשאיר לכם לפחות שקל אחד בקופה.

מהמקום שבו אנו נמצאים, כל הנקודות שצוינו הן חלק בלתי נפרד במה שהופך מפיק למפיק טוב, ומעבר לכך – הן מתחברות לנקודה אחת גדולה יותר. לנו כמפיקים חשוב, לכל אורך הדרך, לשמור על יחסים שהם הרבה מעבר ליחסי עובד-מעביד. כך, ורק כך, נוצרת מחויבות הדדית אמיתית שמובילה להפקה טובה יותר, איכותית יותר ובאופן שעונה על כל הציפיות שלכם – ואף יותר.

לכל שאלה, הערה או בקשה, נשמח לעמוד לרשותכם דרך אחת מהדרכים ליצירת הקשר שמפורטות כאן. ואם אתם רוצים להתרשם מפרויקטים שאותם הפקנו, לחצו כאן.


English